Najnowsze Filmy Argonaut na YouTube Aktualności Argonaut na Facebooku Nowości Argonaut na G+ Google Plus Newsy Argonaut na Twiterze Najnowsze Zdjęcia Argonaut na Flickr Dołącz do Argonaut na Naszej Klasie NK Najnowsze Filmy Argonaut na Vimeo Najnowsze Filmy Argonaut na Dailymotion

Wyprawy nurkowe - Włochy


ElbaLeżąca tylko 10 km od lądu Elba jest największą wyspą w Archipelagu Wysp Toskańskich,
a jej linia brzegowa licząca 147 km obfituje w zatoki, klify i ładne plaże. Wnętrze wyspy ma zróżnicowany krajobraz: malownicze pola uprawne, pachnące ziołami, wypalone słońcem góry i skały, zielone, cieniste lasy i charakterystyczne dla obszarów śródziemnomorskich niskie zarośla. Miejscowość Marciana Marina jest położona w północno-wschodniej części wyspy, na skalnej formacji zwanejel Cotone, tuż nad niewielką zatoką dającą schronienie łodziom rybackim.

Pomimo gwałtownego rozwojowi turystyki, który pociągnął rozbudowę wszystkich miejscowości na wyspie, centrum i nadmorska promenada zachowały swą oryginalną XVIII-wieczną architekturę i zabudowę tak typową dla miast wybrzeża Toskanii i Ligurii. Podobnie jak na powierzchni, tak i pod wodą, Elba oferuje dużą ilość atrakcji i chociaż wydawałoby się że akwen Morza Śródziemnego, w porównaniu z np. Morzem Czerwonym musi wypaść blado, rejony nurkowe wokół Elby bronią się doskonale. Wytrawnych nurków mogą zadziwić różnorodnością fauny, czy jakością nurkowań wrakowych. Praktycznie wokół całej wyspy można znaleźć ciekawe lokalizacje, większość jednak umiejscowiona jest przy jej południowymi północnym wybrzeżu.


Bądź zawsze na bieżąco z ARGONAUT

dołącz do nas ...->
Nasz adres facebook:

https://www.facebook.pl/argonaut1988

Strona

O Nas / Kadra

Kontakt

Cennik / Zapisy

Godziny Zajęć

Zasady Argonaut

Kalendarz

Aqua Aerobic

Basen Pływacki

Nauka Pływania

Sekcja Pływacka

Kursy Nurkowania

Ratownictwo

Kursy Pierwszej Pomocy

Filmy i Zdjęcia

Aktualności

Nasza Oferta

Wiedza / Wyprawy

Centrum Nurkowe

Usługi

SklepMapa Strony


Projekt i realizacja:
Dawid Dobroczek
Argonaut © Copyright 1998-2015r.Poprawny CSS! Poprawny CSS!