Najnowsze Filmy Argonaut na YouTube Aktualności Argonaut na Facebooku Nowości Argonaut na G+ Google Plus Newsy Argonaut na Twiterze Najnowsze Zdjęcia Argonaut na Flickr Dołącz do Argonaut na Naszej Klasie NK Najnowsze Filmy Argonaut na Vimeo Najnowsze Filmy Argonaut na Dailymotion


Wyprawy nurkowe - Tanzania


Matemwe Beach - Wschodnia Afryka

Matemwe nie jest miejscem dla osób, które cenią wypoczynek w luksusowych hotelach i szukają rozrywek w tętniącym życiem kurorcie. To miejsce skromne, urządzone prosto, zapewniające jednak podstawowe i niezbędne wygody. Stawia się tutaj przede wszystkim na wypoczynek na pustych, nieskazitelnie czystych plażach, w otoczeniu palm kokosowych i bananowców. Turyści powinni mieć świadomość, że otaczająca przyroda jest wartością, której założyciele resortu nie chcieli zniszczyć budując olśniewające kompleksy hotelowe.

Miejsce to przyciąga ludzi uwielbiających sporty wodne: nurkowanie, snorkeling, pływanie, windsurfing. Niedaleko brzegu - w zasięgu wzroku - leży niewielka wysepka Mnemba Island z otaczającym ją atolem. W nim i wokół niego zlokalizowane są najlepsze w tym rejonie miejsca nurkowe, a na samej wyspie, która jest własnością prywatną, urządzono luksusowy mini resort ściągający najbogatszych ludzi świata.


Baza nurkowa Zanzibar Dive Center
Klienci obsługiwani są przez 5-gwiazdkowe centrum IDC PADI. Centrum posiada 7-letnie doświadczenie na Zanzibarze. Łódź nurkowa przypływa codziennie i zabiera grupę nurków. Na miejscu dostępna jest wypożyczalnia sprzętu i serwis techniczny. Centrum stosuje wszystkie wymagane zabezpieczenia i procedury zgodne ze standardami PADI. Wyposażenie to 12-metrowa, tradycyjna łódź nurkowa typu "dhow", zestaw medyczny + tlen, GPS, łączność, 2 kompresory Bauera, komplety sprzętu nurkowego, butle stalowe i aluminiowe o pojemności 10,12,15 litrów.

Organizacja nurkowań
Łódź nurkowa wypływa codziennie na 2 nurkowania, z przerwą na lunch (wliczony w cenę imprezy). Ze względu na to, że przejście w zewnętrznej skrajnej rafie jest uzależnione od stanu wody, w niektóre dni wymagane są wypłynięcia bardzo wczesną porą.

Miejsca nurkowe
  • Kichwani Top / max głębokość: 20-40 m
  • Wattabomi Top / max głębokość: 10-15 m
  • Aquarium Top / max głębokość: 18 m
  • The Big Wall Top / max głębokość: 30-50 m
  • Coral Garden Top / max głębokość: 25 m
Nurkowania proponowane wszystkim stopniom zaawansowania, miejsce szczególnie przyjazne dla początkujących i średniozaawansowanych. Centrum posiada niezbędny sprzęt ratowniczy oraz procedury postępowania w razie wypadku nurkowego. Najbliższa komora dekompresyjna znajduje się w Mombasie (Kenia).


Bądź zawsze na bieżąco z ARGONAUT

dołącz do nas ...->
Nasz adres facebook:

https://www.facebook.pl/argonaut1988

Strona

O Nas / Kadra

Kontakt

Cennik / Zapisy

Godziny Zajęć

Zasady Argonaut

Kalendarz

Aqua Aerobic

Basen Pływacki

Nauka Pływania

Sekcja Pływacka

Kursy Nurkowania

Ratownictwo

Kursy Pierwszej Pomocy

Filmy i Zdjęcia

Aktualności

Nasza Oferta

Wiedza / Wyprawy

Centrum Nurkowe

Usługi

SklepMapa Strony


Projekt i realizacja:
Dawid Dobroczek
Argonaut © Copyright 1998-2015r.Poprawny CSS! Poprawny CSS!