Najnowsze Filmy Argonaut na YouTube Aktualności Argonaut na Facebooku Nowości Argonaut na G+ Google Plus Newsy Argonaut na Twiterze Najnowsze Zdjęcia Argonaut na Flickr Dołącz do Argonaut na Naszej Klasie NK Najnowsze Filmy Argonaut na Vimeo Najnowsze Filmy Argonaut na Dailymotion


Wyprawy nurkowe - Rosja


Jezioro BajkałSłodkowodne jezioro położone 455 m. npm. w azjatyckiej części Rosji otoczone jest górami, z których wypływa największa rzeka Rosji - Lena.

Jest to najstarsze (25 mln lat) i najgłębsze (1642m) jezioro na świecie, pochodzenia tektoniczno-zapadliskowego z nieskazitelnie czystą wodą (przejrzystość wody max. do 60m), w którym mieści się ok. 20% zasobów słodkiej wody na Ziemi. Powierzchnia Bajkału wynosi ok. 31,5 tys. km2 co stanowi 10% terytorium Polski. Długość Bajkału wynosi 636 km, szerokość 40-80 km, łączna długość lini brzegowej wynosi ok. 2000 km, na której znajduje się 174 przylądków i cypli. Do Bajkału wpływa 336 rzek, z których największa jest Selenga, natomiast wypływa tylko jedna Angara, będąca dopływem Jeniseju. Nad Angarą ok. 70 km od jeziora znajduje się Irkuck (ok.700 tys.) głównie zamieszkały przez Rosjan, a także silny ośrodek rosyjskiej polonii.


Warunki nurkowe
Temperatura wody w sezonie około 5-10°C, w zatokach przy brzegach do 20°C, temperatura powietrza około 25-35°C. Wahania poziomu wód 0,8-1,4 m. Bajkał zamarza od stycznia i lód utrzymuje się do maja, grubość lodu 1,0-1,5 m Zalecamy nurkowania w suchych skafandrach. Fora i fauna bogata i różnorodna, obejmuje 1.800. gatunków w tym 75% endemicznych (m.in.: Nerpa - foka słodkowodna, ryba omul, gąbki bajkalskie, gamarusy, gołomianka, kiełże, wirki).


Bądź zawsze na bieżąco z ARGONAUT

dołącz do nas ...->
Nasz adres facebook:

https://www.facebook.pl/argonaut1988

Strona

O Nas / Kadra

Kontakt

Cennik / Zapisy

Godziny Zajęć

Zasady Argonaut

Kalendarz

Aqua Aerobic

Basen Pływacki

Nauka Pływania

Sekcja Pływacka

Kursy Nurkowania

Ratownictwo

Kursy Pierwszej Pomocy

Filmy i Zdjęcia

Aktualności

Nasza Oferta

Wiedza / Wyprawy

Centrum Nurkowe

Usługi

SklepMapa Strony


Projekt i realizacja:
Dawid Dobroczek
Argonaut © Copyright 1998-2015r.Poprawny CSS! Poprawny CSS!