Najnowsze Filmy Argonaut na YouTube Aktualności Argonaut na Facebooku Nowości Argonaut na G+ Google Plus Newsy Argonaut na Twiterze Najnowsze Zdjęcia Argonaut na Flickr Dołącz do Argonaut na Naszej Klasie NK Najnowsze Filmy Argonaut na Vimeo Najnowsze Filmy Argonaut na Dailymotion


Wyprawy nurkowe - Malezja


Sipadan - kraina żółwiSipadan jest maleńką wyspą, o powierzchni zaledwie 1 2 ha, leżącą
u północno - wschodniego wybrzeża Borneo we wschodniej Malezji.
Porośnięta tropikalną roślinnością wyspa stanowi wierzchołek pionowej iglicy wznoszącej się z dna Morza Celebes z głębokości 600 m. Nurkuje się więc na ogół w toni, przy jej pionowych ścianach, a nurkowanie z brzegu ograniczone jest do tzw. "Drop off", koralowej ściany opadającej wprost z plaży do głębokości 80 m.

Układ prądów omywających Sipadan zapewnia niezapomniane nurkowania dryftowe, które prowadzone są z pokładu łodzi motorowej, maksymalnie kilkaset metrów od brzegu wyspy (czas dopłynięcia 3-10 min). W wodach otaczających wyspę powszechnie występują gigantyczne gąbki beczkowate, ukwiały zamieszkiwane przez amfipriony i kilka gatunków rekinów. Podczas nurkowań nocnych emocje budzą olbrzymie papugoryby wielkogłowe, a spotkania z olbrzymią ławicą barakud krążącą wokół płetwonurków na zawsze pozostaną w Waszej pamięci. Sipadan to miejsce godowe żółwi zielonych, które spotyka się wielokrotnie podczas każdego nurkowania. Ze względu na ich obecność wyspa jest objęta ochroną przez rząd malezyjski.


Bądź zawsze na bieżąco z ARGONAUT

dołącz do nas ...->
Nasz adres facebook:

https://www.facebook.pl/argonaut1988

Strona

O Nas / Kadra

Kontakt

Cennik / Zapisy

Godziny Zajęć

Zasady Argonaut

Kalendarz

Aqua Aerobic

Basen Pływacki

Nauka Pływania

Sekcja Pływacka

Kursy Nurkowania

Ratownictwo

Kursy Pierwszej Pomocy

Filmy i Zdjęcia

Aktualności

Nasza Oferta

Wiedza / Wyprawy

Centrum Nurkowe

Usługi

SklepMapa Strony


Projekt i realizacja:
Dawid Dobroczek
Argonaut © Copyright 1998-2015r.Poprawny CSS! Poprawny CSS!