Najnowsze Filmy Argonaut na YouTube Aktualności Argonaut na Facebooku Nowości Argonaut na G+ Google Plus Newsy Argonaut na Twiterze Najnowsze Zdjęcia Argonaut na Flickr Dołącz do Argonaut na Naszej Klasie NK Najnowsze Filmy Argonaut na Vimeo Najnowsze Filmy Argonaut na Dailymotion


Wyprawy nurkowe - Kuba


Isla de la Juventud - Wyspa MłodościRozmiar: 13530 bajtówIsla de la Juventud - druga co do wielkości wyspa Kuby, największa spośród 600 wysp tworzących południowy archipelag Los Cannareos. W 1970 roku z powodu wielu szkół wybudowanych na wsiach i prowincjach oficjalnie została nazwana Wyspą Młodości. Przez ponad trzy stulecia była obowiązkowym przystankiem dla pływających po tych wodach piratów i korsarzy.

Baza nurkowa - El Colony Scuba Diving Center
Centrum nurkowe El Colony Scuba Diving Center zlokalizowane w niewielkiej marinie obok plaży hotelowej. Jest ono jednym z najbardziej znanych na całej Kubie i w świecie nurkowym. El Colony może pochwalić się bardzo dobrym wyposażeniem nurkowym i doskonałym zabezpieczeniem medycznym - komora dekompresyjna wraz z wykwalifikowanym personelem znajduje się w bazie. Wyposażenie bazy to łódź nurkowa (13 metrów), 2 kompresory Bauera,
242 butli stalowych 12l, 120 butli aluminiowych, 20 kompletów sprzętu, tlen i łączność na łodziach.
Wypłynięcia na nurkowania 2-3 razy dziennie z przerwą na lunch.

Miejsca nurkowe
Rejony nurkowe bazy El Colony znajdują się w granicach podwodnego parku Punta Frances, ciągnącego się na przestrzeni ok. 6 km - od końca półwyspu tworzącego zatokę, gdzie zlokalizowane i oznakowane jest 56 najsłynniejszych miejsc tego rejonu, zaliczanych do najlepszych na świecie. Ciągła, dobrze zorganizowana ochrona roztoczona przez rząd nad tym miejscem pozwala na doskonałe zachowanie fauny i flory. Charakterystyka: ciekawie ukształtowane dno z pionowymi ścianami, tunelami, kolumnami koralowców, kanionami, grotami i jaskiniami. Fauna to ponad 40 rodzajów koralowców: czarne korale (elkhorn, staghorn) gorgonie, gąbki (Spongia spp., Euspongia spp., Hippospongia spp., Demospongia spp.), ponad 1500 gatunków ryb: rekiny wielorybie (tylko w zimie), barakudy, manty, mureny, strzępiele (Epinephelus spp., Mycteroperca spp.), żółwie, wraki: The Jibacoa, Sparta.

Najbardziej znane miejsca nurkowe:
 • Pared de Coral Negro
 • La Cueva Azul
 • El Escondite del Buzo
 • El Arco del Sábalo
 • El Sitio de Todos
Nurkowania w rejonie Isla de la Juventud polecane są nurkom ze wszystkimi stopniami zaawansowania. Centrum posiada niezbędny sprzęt ratowniczy oraz procedury postępowania w razie wypadku nurkowego. Baza posiada własną komorę dekompresyjną wraz z wykwalifikowanym personelem medycznym.

Ciekawostka
Catedral del Caribe - to znajdująca się na terenie parku Punta Frances kolumna utworzona przez koralowce, uważana za najdłuższą na świecie.

Maria la GordaMiejscowość położona jest w prowincji Pinar del Rio, w najdalej na zachód wysuniętej części Kuby, ok. 300 km od Hawany (Półwysep Guanahacabibes). Prowincja słynie z 2 rezerwatów biosfery UNESCO, chroniących jedne z najpiękniejszych krajobrazów Kuby i dlatego nazywana jest czasami "ogrodem Kuby". Połączenie piękna krajobrazów z możliwością oglądania bogactwa podwodnego świata, pełnego najróżniejszych gatunków fauny i flory, czyni Maria la Gorda miejscem niezwykłym. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy chcą połączyć ekoturystykę z nurkowaniem. Miłośnicy pieszych wędrówek uwielbiają rejon zwany Cordillera de Guaniguanico - 175-metrowej długości pasmo. Wapienne skały prowincji powycinane i wyrzeźbione w niesamowite kształty, podziemne rzeki i jaskinie sławne są na całym świecie. Zmęczeni aktywnością sportową mogą odpocząć i zrelaksować się w kurorcie San Diego de los Banos, starym hiszpańskim uzdrowisku z ciepłymi źródłami.

Hotel, otoczenie
Ośrodek Villa Maria la Gorda** położony jest tuż przy białej, piaszczystej, niezatłoczonej plaży. Cały teren porośnięty jest palmami, wśród których rozmieszczone są 1-piętrowe bungalowy z 2-osobowymi pokojami. W ośrodku znajdują się 34 pokoje, bufet z kubańską i międzynarodową kuchnią, cafe bar, sklepik z pamiątkami, opieka medyczna, centrum nurkowe. Wyposażenie pokoi: łazienka z WC, klimatyzacja, TV, sejf, minibar.

Baza nurkowa María La Gorda Scuba Diving Center
Klienci obsługiwani są przez centrum, położone na plaży hotelowej. Wyposażenie: 2 łodzie (13 i 18 metrów), 2 kompresory Bauera, 27 butli stalowych 12l, 20 butli aluminiowych, 10 butli stalowych 15l, 20 kompletów sprzętu, tlen i łączność na łodziach. Wypłynięcia na nurkowania 2 razy dziennie z przerwą na lunch.

Miejsca nurkowe
Maria la Gorda ceniona jest za jej piękne ubarwione formacje koralowe, gorgonie i gąbki oraz wraki hiszpańskich galeonów. Charakterystyka: tereny nurkowe tworzy rozległa rafa barierowa, bogata w jaskinie, pionowe ściany pokryte koralami. Większość miejsc nurkowych oddalona jest o 30 min płynięcia łodzią. Widoczność 16-25m. Fauna: rekiny wielorybie (od września do listopada), czarne korale, barakudy, manty, mureny, strzępiele (Epinephelus spp., Mycteroperca spp.), gąbki (Spongia spp., Euspongia spp., Hippospongia spp., Demospongia spp.), żółwie.

Najbardziej znane miejsca nurkowe
 • Paraíso Perdido (The Lost Paradise)
 • Las Tetas de María (Maria's Tits)
 • Salón de María (Maria's Hall)
 • Ancla del Pirata (The Pirate's Anchor)
 • El Faraón (The Pharaoh)
 • El Almirante (The Admiral)
 • Yemayá (Yemaya)
Nurkowania w rejonie Maria la Gorda polecane są nurkom ze wszystkimi stopniami zaawansowania. Centrum posiada niezbędny sprzęt ratowniczy oraz procedury postępowania w razie wypadku nurkowego. Najbliższa komora dekompresyjna znajduje się w Hawanie.


Bądź zawsze na bieżąco z ARGONAUT

dołącz do nas ...->
Nasz adres facebook:

https://www.facebook.pl/argonaut1988

Strona

O Nas / Kadra

Kontakt

Cennik / Zapisy

Godziny Zajęć

Zasady Argonaut

Kalendarz

Aqua Aerobic

Basen Pływacki

Nauka Pływania

Sekcja Pływacka

Kursy Nurkowania

Ratownictwo

Kursy Pierwszej Pomocy

Filmy i Zdjęcia

Aktualności

Nasza Oferta

Wiedza / Wyprawy

Centrum Nurkowe

Usługi

SklepMapa Strony


Projekt i realizacja:
Dawid Dobroczek
Argonaut © Copyright 1998-2015r.Poprawny CSS! Poprawny CSS!