Najnowsze Filmy Argonaut na YouTube Aktualności Argonaut na Facebooku Nowości Argonaut na G+ Google Plus Newsy Argonaut na Twiterze Najnowsze Zdjęcia Argonaut na Flickr Dołącz do Argonaut na Naszej Klasie NK Najnowsze Filmy Argonaut na Vimeo Najnowsze Filmy Argonaut na Dailymotion


Wraki Zatoki GdańskiejORP "Wicher"


Lokalizacja GPS: N 54o 37' 11", E 18o 47' 10"

Po zajęciu portu przez Niemców okręt odholowano i zatopiono niedaleko portowego falochronu. W czasie wojny wrak był poligonem strzeleckim niemieckiej, a po wojnie polskiej, marynarki wojennej. Z tego względu został praktycznie doszczętnie zniszczony. Również nurkowie-minerzy nie zostawili wiele do oglądania. Łuski pocisków należą do najcenniejszych trofeów.

Wrak spoczywa w odległości 20m od falochronu portu wojennego na Helu i jest pochylony pod kątem 45o w jego kierunku. Rufa wraz z dwiema zdemontowanymi śrubami leży na głębokości 6m i stanowi najwyższy punkt obiektu. Fragmenty dziobu natomiast tworzą złomowisko i znajdują się najniżej, bo na głębokości 21m. Najciekawsze przedmioty znajdują się w części rufowej statku. Wśród rumowiska dają się odróżnić kotły i maszyny, między którymi pływają licznie tutaj występujące zające morskie, meduzy, a czasem śledzie i węgorze.

ORP Wicher


Bądź zawsze na bieżąco z ARGONAUT

dołącz do nas ...->
Nasz adres facebook:

https://www.facebook.pl/argonaut1988

Strona

O Nas / Kadra

Kontakt

Cennik / Zapisy

Godziny Zajęć

Zasady Argonaut

Kalendarz

Aqua Aerobic

Basen Pływacki

Nauka Pływania

Sekcja Pływacka

Kursy Nurkowania

Ratownictwo

Kursy Pierwszej Pomocy

Filmy i Zdjęcia

Aktualności

Nasza Oferta

Wiedza / Wyprawy

Centrum Nurkowe

Usługi

SklepMapa Strony


Projekt i realizacja:
Dawid Dobroczek
Argonaut © Copyright 1998-2015r.Poprawny CSS! Poprawny CSS!