Najnowsze Filmy Argonaut na YouTube Aktualności Argonaut na Facebooku Nowości Argonaut na G+ Google Plus Newsy Argonaut na Twiterze Najnowsze Zdjęcia Argonaut na Flickr Dołącz do Argonaut na Naszej Klasie NK Najnowsze Filmy Argonaut na Vimeo Najnowsze Filmy Argonaut na Dailymotion


Wraki Zatoki GdańskiejU 346


Lokalizacja GPS: N 54o 37' 38", E 18o 50' 40"

"U 346" zatonął i zsunął się z podwodnego zbocza na głębokość ok. 50m, na której spoczywa do dnia dzisiejszego, zwrócony dziobem w kierunku Półwyspu Helskiego. Szczątki łodzi pokryte są gęstą warstwą sieci rybackich, co początkowo niezwykle utrudniało identyfikację.

Rufa i zbiorniki wypornościowe znajdujące się z prawej i lewej strony burty są obficie pokryte gęstym płaszczem omułków i sieci rybackich. Otwór w poszyciu dziobowym daje jedyną możliwość zajrzenia do środka.
Trzy działka obrony przeciwlotniczej znajdują się na wieżyczce, w części dziobowej oraz na pokładzie rufowym okrętu.

Warunki nurkowe:
Nurkowania na wraku "U 346" należą do najbardziej spektakularnych podczas ekspedycji nurkowych prowadzonych na wodach Zatoki Gdańskiej. Należy jednak pamiętać, iż zaliczane są do niebezpiecznych. Dlatego nurkować tutaj powinny tylko osoby o dużym doświadczeniu w morskim nurkowaniu. Zarówno ciemności panujące pod wodą, bardzo silny prąd morski osiągający prędkość ponad 2,5 węzła, jak i dosyć duża głębokość zalegania wraku w znacznym stopniu obniżają bezpieczeństwo nurkowania.


Bądź zawsze na bieżąco z ARGONAUT

dołącz do nas ...->
Nasz adres facebook:

https://www.facebook.pl/argonaut1988

Strona

O Nas / Kadra

Kontakt

Cennik / Zapisy

Godziny Zajęć

Zasady Argonaut

Kalendarz

Aqua Aerobic

Basen Pływacki

Nauka Pływania

Sekcja Pływacka

Kursy Nurkowania

Ratownictwo

Kursy Pierwszej Pomocy

Filmy i Zdjęcia

Aktualności

Nasza Oferta

Wiedza / Wyprawy

Centrum Nurkowe

Usługi

SklepMapa Strony


Projekt i realizacja:
Dawid Dobroczek
Argonaut © Copyright 1998-2015r.Poprawny CSS! Poprawny CSS!