Najnowsze Filmy Argonaut na YouTube Aktualności Argonaut na Facebooku Nowości Argonaut na G+ Google Plus Newsy Argonaut na Twiterze Najnowsze Zdjęcia Argonaut na Flickr Dołącz do Argonaut na Naszej Klasie NK Najnowsze Filmy Argonaut na Vimeo Najnowsze Filmy Argonaut na Dailymotion


Wraki Zatoki GdańskiejStara torpedownia


Lokalizacja GPS: N 54o 35' 27", E 18o 32' 75"

Urządzenia torpedowni wykorzystywano do pierwszych miesięcy 1945r., czyli do ewakuacji wojsk niemieckich. Budowle zostały częściowo zniszczone i później nigdy nie były wykorzystywane do wyznaczonych wcześniej celów.

Budowla starej torpedowni systematycznie chyli się ku upadkowi. Beton w wielu miejscach nie wytrzymał próby czasu. W szczelinach pojawiła się roślinność. Od środka budynku odchodzą dwa skrzydła, które rozdzielone są dwoma kanałami o szerokości 6m i głębokości 7m. Tutaj znajdują się otwory szybów o średnicy 1,5m i głębokości 4m, służących do wystrzeliwania torped.

Wokół znaleźć można kotwice oraz resztki sieci rybackich. Wystające nad powierzchnię betonowe części budowli i stalowe konstrukcje stworzyły sztuczną rafę, na której rozwinęło się bujne życie biologiczne. Wewnątrz, między skrzydłami budynku, znajduje się ogromna góra śmieci wywożonych po wojnie. Leżą tutaj kawałki muru oraz stalowe kątowniki, wśród których mają swoje kryjówki węgorze, zające morskie (tasze), sole i niewielkie kraby. Pojedyncze kolonie róży morskiej pokrywają całe gruzowisko.

Warunki nurkowe:
Wiosną i jesienią panują wyśmienite warunki. Przy niewielkim falowaniu widoczność w wodzie sięga 7-10m. Najniżej położony punkt znajduje się na głębokości 12m. Możliwe jest prowadzenie nurkowań powtórzeniowych.

Penetrując wnętrze torpedowni, należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ ostre części prowadnic zniszczyły niejednemu nurkowi kosztowny sprzęt.

Schemat torpedowni


Bądź zawsze na bieżąco z ARGONAUT

dołącz do nas ...->
Nasz adres facebook:

https://www.facebook.pl/argonaut1988

Strona

O Nas / Kadra

Kontakt

Cennik / Zapisy

Godziny Zajęć

Zasady Argonaut

Kalendarz

Aqua Aerobic

Basen Pływacki

Nauka Pływania

Sekcja Pływacka

Kursy Nurkowania

Ratownictwo

Kursy Pierwszej Pomocy

Filmy i Zdjęcia

Aktualności

Nasza Oferta

Wiedza / Wyprawy

Centrum Nurkowe

Usługi

SklepMapa Strony


Projekt i realizacja:
Dawid Dobroczek
Argonaut © Copyright 1998-2015r.Poprawny CSS! Poprawny CSS!