Najnowsze Filmy Argonaut na YouTube Aktualności Argonaut na Facebooku Nowości Argonaut na G+ Google Plus Newsy Argonaut na Twiterze Najnowsze Zdjęcia Argonaut na Flickr Dołącz do Argonaut na Naszej Klasie NK Najnowsze Filmy Argonaut na Vimeo Najnowsze Filmy Argonaut na Dailymotion


Wraki Zatoki GdańskiejSwanhild


Wrak okrętu "Swanhild" leży ok. 6 mil morskich od brzegu. Pod koniec II wojny światowej ten szwedzki frachtowiec został zbombardowany przez niemieckie lotnictwo w okolicach Łeby. Niestety, po odkryciu w 1971r. został całkowicie splądrowany.

Ze względu na zbyt płytkie położenie, które stanowiło zagrożenie żeglugowe na tym obszarze Bałtyku, podjęto decyzję o częściowym wysadzeniu statku.

Wrak o długości 107m i szerokości 14m spoczywa na głębokości ok. 21m. Szczątki rozrzucone są w promieniu 200m od miejsca zatonięcia. W środkowej części można podziwiać imponujące kotły i silniki. Część dziobowa, oderwana od kadłuba, spoczywa na dnie pod kątem 80o do powierzchni wody. Sterburta wraz z masztem jest przesunięta w prawo w stosunku do rufy i części dziobowej. Wokół wraku porozrzucane są różne elementy wyposażenia. Z dna wystają relingi, okablowanie i orurowanie.

Warunki nurkowe:
Ze względu na dobrą widoczność, niewielki prąd morski oraz płytkie położenie wrak polecamy płetwonurkom nawet o małym doświadczeniu.

Swanhild


Bądź zawsze na bieżąco z ARGONAUT

dołącz do nas ...->
Nasz adres facebook:

https://www.facebook.pl/argonaut1988

Strona

O Nas / Kadra

Kontakt

Cennik / Zapisy

Godziny Zajęć

Zasady Argonaut

Kalendarz

Aqua Aerobic

Basen Pływacki

Nauka Pływania

Sekcja Pływacka

Kursy Nurkowania

Ratownictwo

Kursy Pierwszej Pomocy

Filmy i Zdjęcia

Aktualności

Nasza Oferta

Wiedza / Wyprawy

Centrum Nurkowe

Usługi

SklepMapa Strony


Projekt i realizacja:
Dawid Dobroczek
Argonaut © Copyright 1998-2015r.Poprawny CSS! Poprawny CSS!