Najnowsze Filmy Argonaut na YouTube Aktualności Argonaut na Facebooku Nowości Argonaut na G+ Google Plus Newsy Argonaut na Twiterze Najnowsze Zdjęcia Argonaut na Flickr Dołącz do Argonaut na Naszej Klasie NK Najnowsze Filmy Argonaut na Vimeo Najnowsze Filmy Argonaut na Dailymotion


Wraki Zatoki GdańskiejORP "Kujawiak"


Lokalizacja GPS: N 54o 41' 36", E 18o 32' 30"

Łódź podwodna ORP "Kujawiak" spoczywa na Rybitwiej Mieliźnie. Już z daleka widać komin łodzi wystający nad powierzchnię wody. Przy niskim stanie morza widoczna jest także część burty.

Okręt o długości 49,5m oraz 4,4m szerokości został odtransportowany na Rybitwią Mieliznę po zakończeniu służby na Bałtyku i przez wiele lat był obiektem szkoleniowym lotnictwa i marynarki wojennej.

ORP "Kujawiak" spoczywa na piaszczystym dnie o niewielkim spadku i jest przechylony na sterburtę pod kątem ok. 75o. Głębokość, na której leży wrak, nie przekracza 4m. Dwie trzecie powierzchni dziobowej ukryte jest
w piasku. Wzdłuż burty okrętu leżą szczątki zbiorników balastowych.

Luki "Kujawiaka" zostały zasypane piaskiem i zaspawane w celu uniemożliwienia penetracji. Można jednak wejść do wnętrza przez otwór znajdujący się w wieżyczce. Stąd możliwa jest penetracja środkowej części statku, dziobu i rufy. Wnętrze wraku kryje gmatwaninę kabli elektrycznych, części rurociągów paliwowych, pompy hydrauliczne, generatory i pompy balastowe. Wokół statku łeżą betonowe bomby.


Bądź zawsze na bieżąco z ARGONAUT

dołącz do nas ...->
Nasz adres facebook:

https://www.facebook.pl/argonaut1988

Strona

O Nas / Kadra

Kontakt

Cennik / Zapisy

Godziny Zajęć

Zasady Argonaut

Kalendarz

Aqua Aerobic

Basen Pływacki

Nauka Pływania

Sekcja Pływacka

Kursy Nurkowania

Ratownictwo

Kursy Pierwszej Pomocy

Filmy i Zdjęcia

Aktualności

Nasza Oferta

Wiedza / Wyprawy

Centrum Nurkowe

Usługi

SklepMapa Strony


Projekt i realizacja:
Dawid Dobroczek
Argonaut © Copyright 1998-2015r.Poprawny CSS! Poprawny CSS!