Najnowsze Filmy Argonaut na YouTube Aktualności Argonaut na Facebooku Nowości Argonaut na G+ Google Plus Newsy Argonaut na Twiterze Najnowsze Zdjęcia Argonaut na Flickr Dołącz do Argonaut na Naszej Klasie NK Najnowsze Filmy Argonaut na Vimeo Najnowsze Filmy Argonaut na Dailymotion


Wraki Zatoki GdańskiejArngast


Niemiecki holownik "Arngast" zatonął w styczniu 1920r. podczas sztormu, na wysokości Białogóry. Wrak o długości 32m i szerokości 6m spoczywa w odległości 3,5 mili morskiej od brzegu, na głębokości ok. 22m.

Okręt pochylony jest lekko na lewą burtę, tak że kadłub sterburty wystaje na wysokość ok. 1,2m. Lewą burtę widać tylko ok. 0,5m nad dnem. Nadbudówki statku zostały urwane podczas trałowania przez kutry rybackie.
Na dziobie podziwiać możemy świetnie zachowany kabestan holowniczy i dwie piękne kotwice przymocowane do burty. Znajdują się tu również dwa ogromne luki powstałe na skutek zerwania nadbudówek. Dzięki nim możliwa jest penetracja wnętrza wraku. Wzdłuż burt widać marynarskie koje i pozostałości kajut.
W środkowej części statku znajduje się niewielki fragment nadbudówki.

Widoczna jest pokrywa luku z bardzo dobrze zachowanymi, oryginalnymi bulajami okrętowymi.
Pod nią rozpościera się pomieszczenie maszynowni. Sporych rozmiarów winda kotwiczna leży w rufowej części wraku, tuż obok zejściówki. Na rufie można podziwiać również jedno ze śmigieł śruby okrętowej.Arngast


Bądź zawsze na bieżąco z ARGONAUT

dołącz do nas ...->
Nasz adres facebook:

https://www.facebook.pl/argonaut1988

Strona

O Nas / Kadra

Kontakt

Cennik / Zapisy

Godziny Zajęć

Zasady Argonaut

Kalendarz

Aqua Aerobic

Basen Pływacki

Nauka Pływania

Sekcja Pływacka

Kursy Nurkowania

Ratownictwo

Kursy Pierwszej Pomocy

Filmy i Zdjęcia

Aktualności

Nasza Oferta

Wiedza / Wyprawy

Centrum Nurkowe

Usługi

SklepMapa Strony


Projekt i realizacja:
Dawid Dobroczek
Argonaut © Copyright 1998-2015r.Poprawny CSS! Poprawny CSS!