Najnowsze Filmy Argonaut na YouTube Aktualności Argonaut na Facebooku Nowości Argonaut na G+ Google Plus Newsy Argonaut na Twiterze Najnowsze Zdjęcia Argonaut na Flickr Dołącz do Argonaut na Naszej Klasie NK Najnowsze Filmy Argonaut na Vimeo Najnowsze Filmy Argonaut na Dailymotion


Wraki Zatoki GdańskiejAbille


Lokalizacja GPS: N 54o 35' 38", E 18o 47' 27"

Francuskim holownik dalekomorskim "Abille", pochodzi z czasów II wojny światowej i należy do głównych atrakcji nurkowych Zatoki Gdańskiej.

Ponad trzydziestometrowej długości wrak spoczywa w mulistym dnie na prawej burcie, a maksymalna głębokość zalegania wynosi 48m. Płaska część pokładu rufowego ulokowana jest nieco płycej, na głębokości ok. 45m. Typowe dla tego rodzaju jednostek nadbudówki wystają nieomal pionowo i giną w ciemnej, zielonkawej toni na głębokości 39m. Najwyższym punktem "Abille" jest maszt antenowy zamontowany na nadbudówce, za mostkiem. Stalowe pręty znajdujące się na głębokości 35m pokryte są sieciami rybackimi. Lina podwieszona do boi pławnej prowadzi z ciemnych głębin z powrotem do słonecznego świata żywych. Otwory w ścianach tylnej części nadbudówki umożliwiają wejście do środka.

Warunki nurkowe:
Ze względu na lokalizację wraku na dużej głębokości - eksploracji mogą dokonywać wyłącznie doświadczeni nurkowie. Nie występują tu co prawda silne prądy, ale zimno, ciemności i możliwość odbycia dekompresji są czynnikami stwarzającymi poważne zagrożenie.

Abille


Bądź zawsze na bieżąco z ARGONAUT

dołącz do nas ...->
Nasz adres facebook:

https://www.facebook.pl/argonaut1988

Strona

O Nas / Kadra

Kontakt

Cennik / Zapisy

Godziny Zajęć

Zasady Argonaut

Kalendarz

Aqua Aerobic

Basen Pływacki

Nauka Pływania

Sekcja Pływacka

Kursy Nurkowania

Ratownictwo

Kursy Pierwszej Pomocy

Filmy i Zdjęcia

Aktualności

Nasza Oferta

Wiedza / Wyprawy

Centrum Nurkowe

Usługi

SklepMapa Strony


Projekt i realizacja:
Dawid Dobroczek
Argonaut © Copyright 1998-2015r.Poprawny CSS! Poprawny CSS!