Najnowsze Filmy Argonaut na YouTube Aktualności Argonaut na Facebooku Nowości Argonaut na G+ Google Plus Newsy Argonaut na Twiterze Najnowsze Zdjęcia Argonaut na Flickr Dołącz do Argonaut na Naszej Klasie NK Najnowsze Filmy Argonaut na Vimeo Najnowsze Filmy Argonaut na Dailymotion


ZAPISZ SIĘ PRZEZ INTERNETEFR - Emergency First Response
Kurs Pierwszej Pomocy PrzedmedycznejEFR uczy jak wykonywać masaż serca, sztuczne oddychanie oraz jak udzielać pierwszej pomocy. EFR przygotowuje Cię, aby podjąć właściwe kroki w przypadku zagrożenia życia.
Program oparty jest na dwóch modułach, które mogą być przeprowadzone razem lub osobno: Pierwsza Pomoc oraz Pomoc Wtórna. Kurs obejmuje naukę umiejętności obejmującą masaż serca, sztuczne oddychanie oraz udzielanie pierwszej pomocy. Opcjonalnie obejume również użycie defibrylatora i tlenu.


Cel kursu

EFR uczy jak wykonywać masaż serca, sztuczne oddychanie oraz jak udzielać pierwszej pomocy. EFR przygotowuje Cię, aby podjąć właściwe kroki w przypadku zagrożenia życia.

Wymagania wstępne

Nie jest wymagany żaden certyfikat nurkowy, nie ma też limitu wieku

Zakres szkolenia


Program oparty jest na dwóch modułach, które mogą być przeprowadzone razem lub osobno: Pierwsza Pomoc oraz Pomoc Wtórna. Kurs obejmuje naukę umiejętności obejmującą masaż serca, sztuczne oddychanie oraz udzielanie pierwszej pomocy. Opcjonalnie obejume również użycie defibrylatora i tlenu.

Zależnie od ilości materiału przestudiowanego samodzielnie w domu kurs może być przeprowadzony nawet w ciągu czterech godzin.


Najbliższy termin kursu EFR - Emergency First Response.

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO NASZEJ GALERIIKurs pierwszej pomocy przedmedycznej jest przydatny dla każdego.
Jest wiele sytuacji w których nagle trzeba udzielić komuś pomocy. Ktoś kaleczy sobie palec, dostaje ataku serc, mdleje, unosi się bez ruchu na powierzchni wody twarzą w dół, itp. To zdarza się każdego dnia. Często życie czy śmierć lub całkowite wyzdrowienia czy długa rekonwalescencja zależą od osoby udzielającej pomocy tuż po zaistniałej sytuacji a przed przybyciem wykwalifikowanego personelu medycznego.

Jeśli znalazłeś się na miejscu wypadku TY możesz udzielić tej pomocy. TY możesz być ratownikiem. Kurs nauczy Cię udzielać pierwszej pomocy, dokładnie w taki sam sposób, w jaki udzielają jej profesjonalne służby medyczne. Podczas kursu poznasz skrót: "ABCD'S" i zobaczysz jak sprawnie będzie on pomagał w postępowaniu podczas akcji ratunkowej, pokazując kolejne czynności tak, abyś we właściwy sposób pomagał we właściwym czasie.


Najbliższy termin kursu EFR - Emergency First Response.

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO NASZEJ GALERII


Wymagania:
Każdy zainteresowany nauką udzielania pomocy w nagłych wypadkach może zostać uczestnikiem kursu.
Nie są wymagane żadne certyfikaty, jak również nie ma minimalnej granicy wiekowej.


Przebieg kursu:
Kurs podzielony jest na trzy części: teoria, praktyka oraz scenariusze. Przy pomocy podręcznika możesz samodzielnie przyswoić wiedzę teoretyczną i zapoznać się z ćwiczeniami praktycznymi. Samodzielna nauka pozostawia więcej czasu na rozwijanie umiejętności praktycznych. Zajęcia praktyczne prowadzimy w małych grupach tak aby każdy uczestnik wykonał samodzielnie wszystkie wymagane elementy. Po upewnieniu się, że procedury są Ci znane przećwiczymy scenariusze różnych zdarzeń, które mogą wystąpić w codziennym życiu.
Zachęcamy do udziału w kursie całe rodziny, ponieważ w domu najczęściej zdarza się coś nieprzewidzianego nad czym musimy zapanować. Zawsze warto rozpocząć procedurę pierwszej pomocy ponieważ najważniejsze są pierwsze minuty, w których Pogotowie Ratunkowe nie zawsze jest w stanie przybyć.


Najbliższy termin kursu EFR - Emergency First Response.

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO NASZEJ GALERII


Uprawnienia:
Kurs kończy się certyfikatem EFR, który upoważnia do kontynuacji edukacji nurkowej na stopień RESCUE DIVER i wyższe poza tym po zakończeniu kursu EFR będziesz w stanie:

* Ocenić sytuację.
* Właściwie zastosować wyposażenie ochronne.
* Wykonać sprawdzenie stanu świadomości poszkodowanego
* W odpowiednim momencie wezwać wykwalifikowany personel medyczny.
* Rozpoznać brak reakcji poszkodowanego lub inne sytuacje wyjątkowe i określić kiedy reanimacja jest potrzebna.
* Ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.
* Udrożnić drogi oddechowe używając techniki odgięcie głowy, uniesienie żuchwy lub wysunięcia żuchwy.
* Przeprowadzić sztuczne oddychanie (jeden ratownik) metodą usta - usta lub usta -maska.
* Przeprowadzić reanimację dorosłego (jeden ratownik).
* Postępować w przypadku poważnych krwotoków zewnętrznych.
* Postępować w przypadku wstrząsu.
* Ustabilizować stan poszkodowanego podejrzanego o uszkodzenie rdzenia kręgowego oraz postępować w takim przypadku.
* Wykonać stabilizację kręgosłupa w osi u podejrzanego o uraz kręgosłupa, kiedy przybycie wykwalifikowanego personelu medycznego się opóźnia.
* Wykonać początkowe i dalsze oszacowanie stanu poszkodowanego podczas gdy opóźnia się przybycie pomocy lekarskiej.
* Wykonać wszystkie umiejętności w stopniu minimalizującym ryzyko ratownika, poszkodowanego i przypadkowego świadka zdarzenia.
Bądź zawsze na bieżąco z ARGONAUT

dołącz do nas ...->
Nasz adres facebook:

https://www.facebook.pl/argonaut1988

Strona

O Nas / Kadra

Kontakt

Cennik / Zapisy

Godziny Zajęć

Zasady Argonaut

Kalendarz

Aqua Aerobic

Basen Pływacki

Nauka Pływania

Sekcja Pływacka

Kursy Nurkowania

Ratownictwo

Kursy Pierwszej Pomocy

Filmy i Zdjęcia

Aktualności

Nasza Oferta

Wiedza / Wyprawy

Centrum Nurkowe

Usługi

SklepMapa Strony


Projekt i realizacja:
Dawid Dobroczek
Argonaut © Copyright 1998-2015r.Poprawny CSS! Poprawny CSS!