Najnowsze Filmy Argonaut na YouTube Aktualności Argonaut na Facebooku Nowości Argonaut na G+ Google Plus Newsy Argonaut na Twiterze Najnowsze Zdjęcia Argonaut na Flickr Dołącz do Argonaut na Naszej Klasie NK Najnowsze Filmy Argonaut na Vimeo Najnowsze Filmy Argonaut na DailymotionZAPISZ SIĘ PRZEZ INTERNET


Dieta Montignaca


ZOBACZ FILM Z ZAJĘĆ AQUA AEROBIC / AQUA FITNESS


Dieta francuskiego kardiologa Michela Montignaca nie daje błyskawicznych efektów – tracisz od 0,5 do 1 kilograma tygodniowo. Za to odchudzasz się bez specjalnych wyrzeczeń, a gdy już dojdziesz do wymarzonej wagi, nie grozi ci efekt jo-jo.
Na czym polega
Pokarmy dobierasz w taki sposób, by nie dopuścić do dużych wzrostów stężenia glukozy we krwi. Przy wysokim trzustka wydziela dużo insuliny, a to sprawia, że przybierasz na wadze. Dlatego komponując swój jadłospis, musisz zwrócić szczególną uwagę na węglowodany. Co to oznacza?
- Ograniczasz jedzenie tzw. złych węglowodanów – czyli produktów, po których poziom cukru we krwi rośnie. Są to przede wszystkim: cukier, słodycze, dżemy, miód, słodzone napoje, biała mąka i ryż, ziemniaki, kukurydza, banany, gotowana marchewka.
- Bazujesz głównie na tzw. dobrych węglowodanach, które nie tylko nie powodują przecukrzenia, ale biorą też udział w rozkładzie tłuszczów, co sprzyja chudnięciu. Znajdziesz je w nieoczyszczonych zbożach, ryżu pełnoziarnistym, większości owoców i we wszystkich warzywach z dużą ilością błonnika – np. w fasoli, porach, kapuście, brokułach, kalafiorze.
Uwaga! W wyborze właściwych produktów węglowodanowych pomoże ci zamieszczona na końcu tekstu lista produktów i ich indeksów glikemicznych (IG) – czyli wskaźników określających, w jakim stopniu dany produkt podnosi stężenie cukru we krwi (im niższy wskaźnik, tym lepiej dla zdrowia).

Dwie fazy
Montignac podzielił dietę na dwie fazy. Pierwsza, trwająca 2–3 miesiące, powoduje chudnięcie. Druga, stabilizująca wagę, będzie odtąd twoim stałym sposobem odżywiania się.
- Faza pierwsza. Jesz trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad i kolację. Śniadanie opiera się na „dobrych” węglowodanach (IG poniżej 35) z małą ilością produktów białkowych lub w ogóle bez nich. Obiad składa się z potraw bogatych w białko i tłuszcz (sery, ryby, mięso), a kolacja jest węglowodanowo-białkowa, albo białkowo-tłuszczowa, np. chleb i jogurt lub jajecznica na szynce. Wybierasz produkty bogate w błonnik, a białka zwierzęce i tłuszcze nienasycone zjadasz w małych ilościach.
- Faza druga. Posiłki komponujesz tak, by zawierały węglowodany z indeksem glikemicznym poniżej 50 (nie muszą być bogate w błonnik).

Ważne wskazówki
Przestrzegając tych zasad, szybciej osiągniesz cel i bez trudu utrzymasz idealną wagę.
- Unikaj jedzenia produktów węglowodanowo-tłuszczowych: pełnego mleka, czekolady i batoników czekoladowych, orzechów laskowych, herbatników.
- Po posiłku składającym się z węglowodanów odczekaj trzy godziny, nim zjesz coś z tłuszczami. Po zjedzeniu produktów tłuszczowych poczekaj cztery godziny, zanim sięgniesz po węglowodany.
- Chleb jedz tylko pełnoziarnisty (wyłącznie na śniadanie), a makaron z pszenicy durum lub razowy (gotowany na półtwardo).
- Owoce najlepiej jedz na czczo lub trzy godziny po posiłku.
- Słodzone napoje gazowane wyeliminuj z diety całkowicie.
- Zrezygnuj z mocnej kawy i herbaty, także gorzkiej. Między posiłkami wypijaj ok. 2 litrów wody mineralnej.
- W pierwszej fazie diety nie pij piwa. Możesz za to pozwolić sobie na lampkę czerwonego wina.Jeżeli Państwo jesteście zainteresowani zajęciami prowadzonymi przez
Szkołę Pływania , Nurkowania i Ratownictwa ARGONAUT ,
w celu uzyskania oferty poszczególnych zajęć oraz ich cen prosimy
kliknąć tu...->


KLIKNIJ TU ABY SIĘ ZAPISAĆ NA AQUA AEROBIC/AQUA FITNESS ...->ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO NASZEJ GALERII ...->


Bądź zawsze na bieżąco z ARGONAUT

dołącz do nas ...->
Nasz adres facebook:

https://www.facebook.pl/argonaut1988

Strona

O Nas / Kadra

Kontakt

Cennik / Zapisy

Godziny Zajęć

Zasady Argonaut

Kalendarz

Aqua Aerobic

Basen Pływacki

Nauka Pływania

Sekcja Pływacka

Kursy Nurkowania

Ratownictwo

Kursy Pierwszej Pomocy

Filmy i Zdjęcia

Aktualności

Nasza Oferta

Wiedza / Wyprawy

Centrum Nurkowe

Usługi

SklepMapa Strony


Projekt i realizacja:
Dawid Dobroczek
Argonaut © Copyright 1998-2015r.Poprawny CSS! Poprawny CSS!